21 Temmuz 2006

Tatil, gelişmeler...

Tatil iyi geçiyor.
pisidepo'da güzel şeyler yaptık. Wikisi umduğum kadar büyümedi. Çünkü sunucu neredeyse bir haftalığına kapalı kaldı ve ger döndüğünde üç gün geri alınmış haliyle karşılştık. Aslında üç gün pisi paketleri deposu için çok önemli değil (herkeste bir kopyası var zaten) ama wiki ve flyspray'deki onca ilerleme boşe gitmiş oldu. Bu nedenle pisidepo sunucusuna olan güven sıfırın altına indi. İki haftadır tek başıma commit yapıyorum.

İkinci bir uğraşım da www.ytulinux.org . Linux grubu toplantılarında arkadaşlarla güzel şeyler yapmayı planladık. Toplantı sonuçlarını siteden takip edebilirsiniz. Ben de www.linux.yildiz.edu.tr deki wikinin yönetimini almış bulunuyorum. Yeni başlayanlar için pisi paketi yapım rehberi diye dev bir yazı hazırlamaya çalışıyorum bu günlerde. Bir de sene içinde okulda pisi yapımı semineri verilecek. Tabi ilk seminerim olacağı için şimdiden heyecanlanmış durumdayım.

Pisicik de gelişiyor. Yakında ilk sürümü çıkaracağım sanırım. Pisicik'in en önemli özelliği kaynak depoyu ikili depoya dönüştürebilmesi olacak, fakat bu özellik ilk sürümle gelmeyecek. kodları incelemek için
svn co svn://pisidepo.dt.gen.tr/trunk/ivirzivir/pisicik pisicik
diyebilirsiniz.

Bu arada Temmuz'un başından beri haftaiçi her gün Koçbank'ta stajdayım. Ağustos bitene kadar durum böyle.

Hiç yorum yok: